شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:00 صبح لغایت 18:00 و ایام تعطیل 7:00 الی 14:00-مراجعه حضوری نیز پذیرفته می شود.در این مرکز معاینه فنی معمولی و برتر انجام می شود.
  • با ما تماس بگیرید

    ۴۵۹۸ ۳۳۵۳ 21 98+

  • ایمیل

    info@tehran-zamanabad.ir

  • تماس با ما
 کاهش ۲۵ درصدی آلودگی هوا با معاینه فنی خودروها

کاهش ۲۵ درصدی آلودگی هوا با معاینه فنی خودروها

عضو شورای شهر تهران گفت: با انجام معاینه فنی خودروها در پایتخت میران آلودگی هوا ۱۵ تا ۲۵ درصد کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار شهری فارس، آرش میلانی عضو شورای شهر تهران در حاشیه استقرار واحد سیار معاینه فنی شماره ۵ در منطقه در پایانه تاکسیرانی امام خمینی (ره)‌، اظهار داشت: عوامل موثری در کاهش آلودگی پایتخت دخیل هستند که انجام معاینه فنی خودروها نیز یکی از این عوامل به شمار می‌روند.

وی افزود: بر اساس گزارشات معاینه فنی خودروها ۱۵ تا ۲۵ درصد در ک اهش آلودگی هوا مؤثر است و باید اقداماتی انجام داد که علاوه بر الزام قانونی شهروندان انجام معاینه فنی خودروی خود را ضروری بدانند.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه آمار خودروهای فرسوده در تهران بالا است،‌گفت: مدیریت تقاضای سفر در مناطق مرکزی شهر با حذف طرح زوج و فرد انجام گرفته و امیدواریم گام‌های بیشتری در زمینه کاهش آلودگی هوای تهران انجام گیرد.

در ادامه این برنامه علی محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ اظهار داشت: مهمترین چالش این منطقه در تهران آلودگی هوا است که تکیه بر موضوع حمل و نقل عمومی و توسعه خطوط دوچرخه در جهت مقابله با این مسئله بسیار حائز اهمیت است. 

وی از افزایش ۶ کیلومتری خطوط دوچرخه در منطقه ۱۲ خبر داد و گفت: سرویس‌دهی بیشتر در این زمینه سبب علاقه‌مندی بیشتر شهروندان به دوچرخه‌سواری و توسعه فرهنگ آن می‌شود. 

سعادتی با بیان اینکه تا امروز در منطقه مرکزی تهران امکان انجام معاینه فنی به صورت سیار نبود، خاطرنشان کرد: با استقرار مرکز سیار در پایانه امام خمینی (ره) شرایط برای تاکسی‌های این منطقه نیز فراهم شده و از آنجایی که ۴۰ خط تاکسی در این منطقه داریم راه‌اندازی مرکز  سیار معاینه فنی در جهت تسهیل خدمات مؤثر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *