شنبه تا پنج شنبه از ساعت 7:00 صبح لغایت 18:00 و ایام تعطیل 7:00 الی 14:00-مراجعه حضوری نیز پذیرفته می شود.در این مرکز معاینه فنی معمولی و برتر انجام می شود.
  • با ما تماس بگیرید

    ۴۵۹۸ ۳۳۵۳ 21 98+

  • ایمیل

    info@tehran-zamanabad.ir

  • تماس با ما
 معاون شهردار تهران؛ از رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

معاون شهردار تهران؛ از رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک ؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران “سید مناف هاشمی” از رایگان شدن هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای تاکسی در مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران در سال آینده با مشارکت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران و سازمان تاکسیرانی شهر تهران خبر داد .

معاون شهردار در توضیح جزئیات این خبر افزود:طرح رایگان که در سال ۹۹ نیز در چندین بازه زمانی به اجرا در آمده با هدف کاهش آلودگی هوا ،حمایت مالی از رانندگان عزیز تاکسی،ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای سالم و حفظ سلامت شهروندان انجام می گردد.خودروهای تاکسی شهر تهران در صورت داشتن پروانه تاکسیرانی معتبر که از طریق سامانه سیما تاکسی سازمان تاکسیرانی قابل استعلام و کنترل است ،می توانند سالانه در هر نوبت مراجعه به مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران از این طرح رایگان هزینه مراجعه اول استفاده نمایند.شایان ذکر است هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سبک مبلغ ۴۷ هزار تومان بوده و خودروهای تاکسی با عمر ۱۰ سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت بایستی هر ۶ ماه یکبار و خودروهای تاکسی با عمر بالای ۱۰ سال هر سه ماه یکبار نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.
هاشمی در ادامه گفت:ازآنجائیکه خودروهای تاکسی در مقایسه با خودروهای شخصی سالانه دارای پیماش بیشتری بوده و دارای کابری حمل مسافر می باشند لذا پایش مستمر آنها از لحاظ وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی برای مدیریت شهری بسیار حائز اهمیت است. با اجرای این طرح حمایتی از ابتدای سال آینده کلیه خودروهای تاکسی شهر تهران مکلف به اخذ معاینه فنی از مراکز معاینه فنی منتخب شهر تهران می باشند. مراکز بیهقی، شقایق، نیایش، چمران و دماوند مراکز منتخب جهت اجرای این طرح بوده و در این مراکز تمهیداتی پیش بینی خواهد شد که به این خودروها خدمات ویژه ای ارائه گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *